Gdzie wypatrywać pomocy w przypadku kłopotów w rodzinie?

Nie wszystko istotną da się wiedzieć przed faktem i może się zademonstrować, że bytowy partner toteż przeciwnik, natomiast dzieci wplatają się w niezbyt ciekawe sprawy. Cóż tymczasem począć również skąd może przybyć porada?

Misja Niebieskiej Linii

Jeżeli w życiu własnym płaszczyźnie rodzinnej wydarzyło się cokolwiek niedobrego, przystaje zdeklarować się na numer Niebieskiej Linii. Jest to Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie. Numer na ogólnopolski telefon kontaktowy dla ofiar agresji w rodzinie to 800 12 00 02, zaś numer na kryzysowy telefon zaufania to 116 123. Owe ważne wiadomości przydadzą się, jeśli wśród najbliższych przytrafi coś nieszczęsnego, czego czasami nie chcemy odkryć przed nikim. Agresja w grupie jest w stanie być traumatycznym odczuciem dodatkowo niejednokrotnie możemy nie mieć energii iść na policję ewentualnie do prokuratury, przynajmniej otwierającym gestem powinno stawać się absolutnie zawiadomienie o zdarzeniu właściwych służb.

Nie tylko kobiety. Mężczyźni także bywają ofiarą przemocy

Mimo że to temat zazwyczaj pomijany, tak przez środki masowego przekazu, jak i przez otoczenie, trzeba przypomnieć, że mężczyźni również bywają ofiarą przemocy. Oni również powinni otrzymać odpowiednią pomoc, dla nich także funkcjonuje Niebieska Linia; równość płci musi sięgać każdego obszaru naszego życia, w tym wsparcia udzielanego dręczonym jednostkom, z tego powodu mężczyźni muszą dostawać identyczną pomoc jak płeć przeciwna. Ważne jest, by podczas zawiadomienia o przemocy, mężczyźni posiadali świadomość bezpieczeństwa i nie mieli przeświadczenia, że są wyśmiewani czy gorsi, dlatego że zostali ofiarami.

Pomoc prawnika bez kosztów

Nie każdy wie, że od początku 2019 roku jest możliwość otrzymania darmowej konsultacji prawnej. Z tego powodu także mniej zamożni mieszkańcy otrzymają pomoc w sprawach, przez które ich funkcjonowanie znacznie się pogorszyło. Wystarczy przez okno wyszukiwarki zorientować się (zamieszczając tam np. pojęcie „prawo rodzinne łódź„), gdzie odszukamy prawników od prawa rodzinnego i równocześnie pomagają w programie bezpłatnej opieki adwokackiej. Jeżeli jednak obawiamy się, że zabraknie dla nas bezpłatnej pomocy prawnej, powinniśmy spróbować inaczej, np. w odpowiednich oddziałach jednostek samorządu terytorialnego.