Jakiego rodzaju preparaty dla malucha do kąpieli?

Kąpiel dziecka w pierwszych dniach życia to niejednokrotnie zmartwienie dla młodo upieczonych rodziców. Rodzi się wówczas bojaźń, aby nie uczynić maluchowi bólu, dlatego, że maluszek zdaje się drobny i delikatny. Mimo wszystko nie tak olbrzymi lęk jak go opisują, wystarczające będzie posiadanie właściwych tekstyliów do kąpieli i zyskanie ogłady.

Jakiego rodzaju są potrzebne rekwizyty do czyszczenia?

Jako pierwsze powinno się zorganizować wanienkę i leżaczek bądź matę antypoślizgową do procesu pielęgnacji. Przyjemnie jest myć synka, jeśli wanna została położona na filarze. Tym samym rodzice mają odciążone kręgosłupy. Ponadto konieczny jest ręcznik z okryciem głowy, którym można szybko przykryć maluszka, żeby nie zamarzło. Właściwy będzie ręcznik z kapturkiem z naturalnej tkaniny o miłej fakturze, ponieważ jest miły i niezmiernie dobrze wchłania wodę. Współcześnie mamy duży przekrój pianek do pluskania dla dzieci, nie należy nabywać zbyt dużą ilość kremów. Wystarczający będzie środek uniwersalny, do ciała oraz włosków. Do przygotowania płukanki należy użyć termometr do wody, a po pielęgnowaniu należy trzymać przygotowane blisko wszelkie akcesoria do upiększanie skóry malucha. Są to: lotion lub oliwka, smarowidło na odparzenia, zadbane ubiór, pieluchomajtki, ssak do nosa, szczotka do głowy.

Jak musi przebiegać kąpiel dziecka w pierwszych dniach życia?

W pierwszej kolejności potrzeba ułożyć wszelkie konieczne rzeczy do kąpieli. Wlać wodę do wanny i poznać jej temperaturę. Woda powinna mieć mniej więcej 37 stopni. Na spód misy bądź na matę do kąpieli kładziemy zwykłą pieluchę oraz dolewa się mało żelu. Jeżeli wszystko jest przygotowane, możemy powolutku wkładać maleństwo do misy, gdy nie mamy podkładu ani fotelika, ważne jest, aby trzymać niemowlakowi głowę.

Pierwsze procesy pielęgnacji muszą być króciutkie, wystarczy przemyć maleństwo ostrożnie wodą. Skroń potrzeba myć okładem namoczonym w letniej, czystej cieczy. Gdy maluch jest już pachnące, zawija się je w ułożony wcześniej na komodzie do przewijania lub wersalce ręcznik z kapturem i dokładnie wycieramy skórę dziecka. Czyścimy pępek oraz nosek dziecka, nacieramy naskórek oliwką oraz maścią na odparzenia, a po tym zakładamy pieluchę oraz zakładamy ubrania. Później wyczesujemy włosy, przede wszystkim jeżeli maleństwo posiada dużą ilość włosków.