Napęd do przyczepy kempingowej – precyzja w każdym calu

Utrzymanie kamperów w należytym stanie nieodzownie wiąże się z kosztami. Choć wizja dodatkowych kosztów potrafi odstraszać, wycieczka kamperem i tak będzie o wiele tańsza niż wycieczka zrealizowana przez biuro podróży. W jaki sposób uprościć sobie życie z kamperem? Nabywając napęd do przyczepy kempingowej.

Po co mi napęd do przyczepy kempingowej?

Parkowanie samochodu wymaga od kierującego dużego skupienia oraz umiejętności. Wyjątkowo wielkim wyzwaniem może okazać się parkowanie na wąskich miejscach, w górzystym terenie. Łatwo sobie wyobrazić, iż parkowanie kamperem jest jeszcze bardziej wyczerpujące.
Znaczące gabaryty kamperów powodują, że parkowanie nimi to na prawdę poważne wyzwanie. Napęd do przyczepy kempingowej to akcesorium, które w istotny sposób ułatwi nam parkowanie. To właśnie dzięki napędowi bez problemu zaparkujemy przyczepę nawet bez zapinania jej do pojazdu.

Zalety napędów do przyczep kempingowych

Największą właściwością napędów do przyczep kempingowych jest możliwość dokładnego parkowania choćby w najcięższych warunkach. Dodatkowo, nie potrzebujemy podpinać przyczepy do pojazdu. Zdalne kierowanie pilotem powoduje, że parkowanie kampera staje się rozrywką. Dzięki napędowi, nawet dużą i szeroką przyczepę dwuosiową, można łatwo i bezpiecznie postawić na wzniesieniu, nierównym terenie. Możliwość dokładnego ustawienia przyczepy będzie przydatna szczególnie na ciasnych miejscach parkingowych, gdzie nie możemy pozwolić sobie na nieostrożny ruch.

Jak działa

Napęd mover to najatrakcyjniejsze rozwiązanie dla przyczep kempingowych. Jego zasada działania polega na przekazaniu ruchu obrotowego z rolki roboczej, która jest zasilana dzięki akumulatorowi, na oponę. Napęd typu mover zalecany jest dla początkujących podróżników, gdyż jego zamontowanie nie wymaga wizyty u specjalisty. Z montażem poradzi sobie choćby zupełny amator. Najłatwiej steruje się napędem typu mover, gdyż do dyspozycji konsumentów jest pilot.

Kupując napęd do przyczepy kempingowej należałoby zasięgnąć opinii znawców tematu. Ostateczna decyzja powinna jednak być zgodna z własnymi oczekiwaniami i realnymi potrzebami. Trzeba przyjrzeć się budowie, funkcjonalności i możliwościom konkretnych urządzeń, żeby ostateczny zakup stał się zadowalający, a inwestycja ta przyniosła większy komfort sterowania kamperem.