Jak wybrać ręczniki dla dzieci – od niemowlaka do ucznia

Zazwyczaj wybieramy ręczniki , które pasują do łazienki i czy posiadają właściwą gwarancję jakości, czyli nie farbują, świetnie chłoną wilgoć i uprzyjemniają kąpiel miękkością. Takie kryteria wystarczą, jednak jeśli chodzi o dzieci, sprawa nie jest już taka prosta. Maluchy rosną, a wraz z nim upodobania i oczekiwania, które należy wziąć pod uwagę. Kierując się znajomością dziecięcego świata firmy zaspokajają nasze wymagania, a my możemy przebierać w propozycjach.

Ręcznik z kapturkiem wiele radości dla maluchów

Przed przyjściem dziecka na świat, w wyprawce już znajdują się wyjątkowe ręczniki kąpielowe dla dzieci – przytulne i delikatne, które po otuleniu nie spowodują nawet minimalnego podrażnienia ani otarcia. Najlepiej zdecydować się na spory ręcznik z kapturkiem na główkę, który zagwarantuje szybkie opatulenie dziecka, dzięki czemu da się je powolutku osuszyć. Niesłabnącą popularnością legitymują się ręczniki z bambusa, które chłoną wodę, zapewniają odpowiednią temperaturę, delikatnie traktują skórę. Przy okazji nie alergizują, nie powodują zaczerwienienia naskórka i wytrzymują częste używanie.

Nowy etap – nowy ręcznik

Gdy maleństwo odkryje aktywność, niewiele może je powstrzymać przed gonitwą po kąpieli. W tym wypadku najlepiej wrócić do ponadczasowej metody i spożytkować zestawy, w skład których wchodzą szlafroczki i ręczniki dla dzieci wykonane z tej samej dzianiny. O ile się uda (to niełatwe!) owijamy dziecko w szlafroczek, na głowę nasuwamy kapturek, następnie gonimy po całym domu i docieramy resztę. Być może gdzieś są dzieci, które bez większych problemów zgodzą się na osuszenie, z pewnością ktoś takie ma…

W drogę do przedszkola z przyjacielem z bajki

Po skończeniu 3 lat dziecko zaczyna identyfikować się z bohaterami z kreskówek. Ręczniki dla dzieci z ulubionymi postaciami to znakomity sposób, by pociechy dalej kojarzyły kąpiel z czymś pozytywnym. Przytulny ręcznik z motywem to doskonały pomysł na element wyprawki do przedszkola. Nie ma szans na zgubienie go, a jest oczywiste, że w podobnych miejscach ręczniki dla dzieci mogą się pomieszać.

Nowy ręcznik w okresie szkolnym?

Praktyczny ręcznik zda egzamin również w szkole, na przykład po wuefie. Taki ręcznik powinien być nieduży (aby nie zajmował wiele miejsca w plecaku), znakomicie wodę i szybkoschnący. Dużym powodzeniem wśród uczniów i osób uczęszczających na siłownię cieszą się ręczniki z mikrofibry. To również odpowiedni moment na wpojenie zwyczaju wycierania innymi ręcznikami twarzy i rąk oraz reszty ciała, co zapobiega przenoszeniu drobnoustrojów.