Typy tkanin na ubrania

Pragnienia nabywców z każdym rokiem są coraz wyższe. W czasie zakupów obok ceny liczy się także marka i doskonały skład dzianiny. Pragnąc uniknąć obfitego pocenia i podrażnienia skóry, warto zapoznać się ze składem dzianiny. Toteż zanim dokonamy zakupu, warto popatrzeć na metkę.

Rodzaje tkanin

Istnieją tkaniny naturalne, sztuczne oraz syntetyczne. Do ekologicznych należą: bawełna, len, jedwab, wełna, włókna konopi.
Sztuczne tkaniny to te produkowane z naturalnych substancji, zwłaszcza z celulozy, lecz przetworzone chemicznie, są to np. wiskoza, włókno bambusowe. Włókna syntetyczne są wytworzone ze składników, jakie nie występują w naturze. Należą do nich; akryl, nylon, poliester, poliamid.

Najpowszechniejsza tkanina

Nagminnie spotykane są materiały mieszane. Najlepszą i najatrakcyjniejszą możliwością jest kompozycja bawełny z włóknami sztucznymi bądź syntetycznymi. Najlepiej, jeżeli kupujemy te ubrania, w jakich ilość bawełny dominuje nad syntetycznymi włóknami. Taki skład pozwoli na długie cieszenie się ubraniami. Produkt taki nie poci się i nie mnie się tak jak np. len.

Wśród najpopularniejszych a równocześnie najwygodniejszych można wymienić dzianinę dresową.
Tkanina taka to deklaracja odporności braku odkształceń np na łokciach i kolanach oraz wysoka przepuszczalność powietrza. Dzięki temu nadaje się zarówno w chłodniejsze, jak również cieplejsze dni. Tkanina najczęściej jest wykonana z bawełny z domieszką elastanu bądź poliestru. Dzianina dresowa bawełniana, bez domieszek odmiennych włókien nie jest już tak komfortowa w noszeniu. Jest także nieodporna na wysoką temperaturę prania. Dzianina dresowa to świetny materiał na bluzy, czapki czy odzież dla niemowląt.

Prócz dzianiny dresowej bardzo atrakcyjna jest odzież uszyta z bawełny z nutą poliestru, elastanu, wełny z akrylem, bawełny z wełną, poliestru z wiskozą. Tkaniny mieszane to najlepsze wyjście. Niesłychanie ładnie wyglądają, nie wypaczają się a także nie mną się przy każdym kroku. Istotne jest, by wybierać kompozycje, jakie mają większą ilość włókien ekologicznych.