Hemoroidy – spotykają prawie każdego. Sprawdź jak sobie ulżyć!

Zdecydowanie więcej siedzimy, niż biegamy czy chodzimy, nie posiadamy prawie żadnego wpływu na jakość żywności, unikamy dbania o swoje krocze, i wizyty w toalecie są dla nas jak dopust losu. To może przynosić problemy z hemoroidami, to jest żylakami odbytu. Skarży się na nie co drugi rodak, należy więc mieć świadomość, jak chronić się przed nimi.

Fascynujący jest fakt, iż hemoroidy są w każdym z nas! Te części naszego organizmu ułożone naokół odbytu są konieczne, aby był on zwarty oraz pracował prawidłowo. Bywa tak, iż mięśnie albo żyły naszych części intymnych są słabsze. Często jest to rezultat siedzącego trybu życia, uciążliwego ucisku taboretu lub komfortowego fotela. Przez zmęczenie nasze hemoroidy rozciągają się oraz napełniają krwią, która nie ma w jaki sposób odpłynąć. Wówczas występuje problem, który określamy żylakami odbytu. Jego opis może brzmieć dla nas znajomo. Nieprzyjemne uczucie pieczenia podczas korzystania z toalety potrafi być naprawdę nieznośne. W dodatku na papierze toaletowym możemy zobaczyć małe ilości krwi!

Sprawdzone rozwiązania na nawracające hemoroidy

Fantastycznie, jeżeli objawy żylaków odbytu nas nie męczą i utrzymujemy zdrowie. Warto byłoby zrobić wszystko, by poprawny stan pozostawał bez zmian jak najdłuższy okres czasu. Pomóc może nam dieta uwzględniająca błonnik. To on sprzyja perystaltyce przewodu pokarmowego oraz reguluje oddawanie kału. Najczęściej właśnie niemęczące i szybkie wypróżnianie utrzymuje hemoroidy w dobrym stanie. W jakich rzeczach odnajdziemy błonnik? Na pewno w otrębach pszennych i warzywach (głównie kapustnych i korzeniowych). W przypadku gdy mamy zachciankę na coś słodkiego, warto skusić się na jabłka. Ich skóra i błonki naokoło nasion są naturalnym źródłem błonnika.

Dieta pomoże, ale czasem trzeba zrobić coś jeszcze

Być może symptomy niepoprawnie pracujących hemoroidów zbiegają się z tym, co przeżywamy najczęściej gdy korzystamy z łazienki? W takim wypadku na profilaktykę jest już za późno, ale maść na hemoroidy powinna przynieść ulgę. Nikt nie powiedział przy tym, iż odpowiednie jedzenie nie da nam nic podczas konfrontacji z żylakami. Przeciwnie. Wybierając rzeczy z pokaźną ilością włókien roślinnych, utrzymujemy zdrowe trawienie oraz chronimy się przed zaparciami. Warto przy tym postarać się stronić od konsumowania ponadprzeciętnej ilości bulw topinambura. Zawierają takie pokłady błonnika, że potrafią sprowokować biegunkę, która jeszcze bardziej podrażni wrażliwe okolice.

Maść na hemoroidy – szybki i skuteczny lek na ulgę w bólu?

Jadłospis wzbogacony w niechemiczne „ułatwiacze” trawienia to istotna rzecz, jednak to nie zawsze wystarczy. Ból lub pieczenie mogą nas dotyczyć często podczas siedzenia. Zawodowi kierowcy, urzędnicy czy osoby, które długo siedzą przy komputerze nie zrezygnują z tego powodu z pracy, ani nie mają jak wykonywać jej stojąc. Spacer do apteki przekona nas, że istnieje masa środków na ulżenie swoim niedyspozycjom. Maść na hemoroidy wpłynie uśmieżająco na ból i pieczenie i pozwala nam siedzieć długo i przyjemnie.