Jak można zabezpieczyć się przed kradzieżą i zniszczeniem roweru?

Istnieje ryzyko trafienia na nieuczciwe ubezpieczalnie, które pod pretekstem fałszywych okoliczności będą usiłować uniknąć wypłaty ubezpieczenia. Pomocą może być wtedy skorzystanie z usług specjalisty.
W odnalezieniu kontaktu do specjalisty z dziedziny prawa pomoże nam wyszukiwarka internetowa – wystarczy, że wpiszemy w odpowiednim miejscu na przykład adwokat Gniezno lub inną interesującą nas miejscowość.

Polisa ubezpieczeniowa roweru – czy warto?

OC roweru to gwarancja ochrony sprzętu oraz samego rowerzysty głównie od odpowiedzialności cywilnej podczas spowodowania wypadku.
Jeżeli rowerzysta w trakcie wypadku uszkodzi inny pojazd, ale zadbał o polisę ubezpieczeniową dla swojego roweru, to nie musi martwić się o pokrycie kosztów strat poniesionych przez drugą stronę, często wartych kilka tysięcy złotych, a zajmie się nimi jego firma ubezpieczeniowa.

O wykupieniu OC powinni pomyśleć szczególnie mieszkańcy miast, czyli miejsc, gdzie jest największe niebezpieczeństwo kradzieży oraz wypadków.
W razie powikłań zdrowotnych na skutek groźnego wypadku polisa najczęściej pokrywa również koszty leczenia , a nawet rehabilitacji, oczywiście wyłącznie w sytuacji, kiedy wspomniane zasady były zapisane w polisie.

Właśnie dlatego należy jeszcze przed opłaceniem polisy uważnie zapoznać się z ustaleniami umowy przygotowanej przez agencję ubezpieczeniową. Tym razem ponownie warto skorzystać z pomocy doradcy.