Czy Polacy poszukują zatrudnienia Francji?

Szacunkowo dziesięciu lat wstecz Francja tworzyła jeden z wartych polecenia kierunków emigracyjnych Polaków. Niczym burza przebrnęła poprzez krajowe media kampania z polskim hydraulikiem w roli pierwszoplanowej, zachęcającym Francuzki do bukowania usług obcokrajowców spośród wskazanego regionu. Wespół z upływem lat, krzywa rozwoju we Francji rozpoczęła się dezorganizować, zaś sposobności zarobkowania szczuplało choćby wśród ojczystych wyborców. Jak teraz rozwija się okoliczność angażowania Polaków we Francji?

Praca we Francji – kto potrafi ją znaleźć?

Energicznie szukanymi najemnikami we najwspanialszych terytoriach Unii Europejskiej ( ponadto we Francji) są pracownicy budowlani. Na rynku egzystuje sporo ofert dla krajowych przewodniczących budowy, murarzy, czy pracobiorców wykończenia, jakich zachwala się tu z opinii na ich zdolności dodatkowo przykładanie się do czynności. O zainteresowanie we Francji nie muszą się obawiać tudzież przedstawiciele umiejętności, których bywa deficyt nad Sekwaną, gdzie są nimi spawacze, ślusarze, masarze, instalatorzy, stolarze plus cieśle. Jeśli idzie o pracę w sezonie, stale można liczyć na zajęcie w branży HORECA dla barmana, kelnera, pokojówki czy sprzątaczki. Ofert jest pod dostatkiem również dla opiekunek do dzieci oraz osób starszych. poszukuje się ludzi z kwalifikacjami w nowoczesnych dziedzinach typu social media, e-commerce, consultig czy IT – oraz wąsko wyspecjalizowanych inżynierów. Ważną umiejętnością w poszukiwaniu pracy we Francji powinna być biegłość w jęz. francuskim, dlatego że angielski za Kanałem La Manche na niewiele się przyda.

Praca we Francji – jakie zarobki?

Brak ujednoliconej bazy dla wszystkich – poziom wypłaty został uzależniony od kwalifikacji, umiejętności, stażu i rodzaju świadczonych czyn ości. Podstawowa płaca we Francji wynosi 1458 euro w odniesieniu do 35-godzinnego tygodnia pracy. Dużym atutem jest prawo dotyczące wynagrodzeń, które mówi o specjalnym rozliczaniu nadgodzin ( za początkowe 8 będzie to więcej o 25 proc, wszystko powyżej – 50 proc. ) Jeśli idzie o osoby z kwalifikacjami i pracowników budowlanki, zarobki mogą sięgać nawet 3-4 tys. euro, branża HORECA może liczyć na 1,5 – 1,7 tys. euro. Najgorsze zarobki dostają pracownicy niewykwalifikowani.

Jak żyje się we Francji

Utrzymanie we Francji jest znacznie droższe niż w Polsce, np.:

• cena wynajmu dachu nad głową w dobrej lokalizacji oscyluje w granicach od 500 do nawet 900 euro,

• żywność jest o wiele droższa niż w kraju, więc opłaca się zakupy robić w marketach lub dyskontach,

• bilet miesięczny na środki komunikacji pochłonie ok. 50 euro,

• Można spodziewać się pozytywnego stosunku mieszkańców Francji do Polaków.