Popatrz do góry. Czy sufit w twoim wnętrzu prezentuje się odpowiednio

Większość z nas nie porusza się z głową uniesioną ku górze, stąd najczęściej ignoruje się sufit. Pozostałe płaszczyzny przykuwają chętniej uwagę domowników. Najczęściej sufit zostawimy przemalowany na biało. Co można zrobić, by sufit w salonie olśniewał i zachwycał?

A może sufit w jadalni w drewnie?

Do dyspozycji mamy urządzenie domu w klimacie rustykalnym. Można za ich sprawą zaaranżować dowolne pomieszczenie, licząc do tego także Twój salon. Charakteru rustykalnego dodaje się nawet przez dobre ozdobienie sufitu. Robotę ułatwi pozostawienie na wierzchu stropów z belkami w przypadku budowy czterech ścian od początku. Mamy w zasięgu kilka możliwości: zabarwienie, pozostawienie oryginalnego koloru lub przetarcie i zrobienie na stare sęki. Belki sufitowe rewelacyjnie zdadzą egzamin jako miejsce do eksponowania dekoracji – oświetlenia czy drobiazgów.

Nie zawsze kolorowa farba zamiast bieli przyniesie pożądany efekt

Zdecydowanie w naszych mieszkaniach znajdują się białe sufity. Ciężko odmówić racji takiemu wyborowi. Co więcej, każdy inny kolor na suficie należy solidnie przemyśleć. Gdy chcemy to wprowadzić do niedużych wnętrz użycie koloru na suficie jeszcze mocniej optycznie je zmniejszy. Jeśli chcemy pozostawić sufit w kolorze białym, wystarczy zadbać o ciekawe dodatki, jak np. ozdobne listwy czy plafony. W dawnym budownictwie wykonywano ich bardzo dużo, dlatego niekiedy to tylko sprawa odrestaurowania. Obecnie w ofercie hurtowni z materiałami wykończeniowymi znajdziemy duży wybór listew podsufitowych, plafonów i gzymsów, które da się zamontować w swoim zakresie.

Sprawdzamy żyrandole nowoczesne do ozdobienia wnętrz

Kolejnym sposobem na odmianę sufitu są inne warianty oświetlenia. Popularne na rynku są żyrandole nowoczesne, tworzone dla użytkowników stawiających na minimalistyczną estetykę. Te właściwości to spory handicap, a dodatkowo wpływają na nadanie całemu wnętrzu ducha i klimatu. Prosty design w klimacie północnym lub industrialnym promuje ciekawe żyrandole nowoczesne. Często za ich niezwykły design odpowiada maksymalne wykorzystanie form ze szkła.